زنگ‌تفریح تصادفی

 پيوندهاي المپياد كامپيوتر
 سايت‌هاي المپياد كامپيوتر
 
 بیت‌کوین: قسمت اول
بیت‌کوین: قسمت اولزنگ تفريح كامپيوتر
تعریف اولیه

 

 

 

در سال  ۲۰۱۴ تبادل بزرگترين ارز مجازي، Mt. Gox ناگهان متوقف شد. مشکلاتِ شعبه‌ی توکیوی ارز بیت‌کوین گاکس، که زمانی بزرگترین شعبه هم بود، بروز کرد و علت اصلی آن هم ترک همکاری سیستم پرداخت و ارز مجازی در شار ورودی یا پذیرش ارز در سال گذشته‌اش بود (جریانی که زیرساخت بیت‌کویت را تهدید کرد). وب‌سایت گاکس پایین آمد و توییتر این اُرگان کامل پاک شد، و گزارش هک منتشر شد که خبر از دزدی صدها هزار بیت‌کوین می‌داد.

 

ارزش بیت‌کوین در نوسان است ولی سایت‌های تبدیل ارز نشان از آن دارند که بیش از ۷۴۴ هزار بیت‌کوین را می‌توان به ارزش ۳۸۶ میلیون در یک روز مبادله کرد. جزییات کم هستند به طور خاص وضعیت در مورد گاکس مبهم‌تر است، ولی اگر آن عدد درست باشد، حدود ۶ درصد از ۱۲.۴ میلیون بیت‌کوین، به وجود آمده از ابتدای این ارز در ژانویه ۲۰۰۹ از چرخه خارج شده.

 

 

 

این سقوط گاکس چنان بوده که باقی مجموعه بیت‌کوین را تحت تاثیر خود قرار داده. این شرکت ارزی مدعی ست که دزدی سایبری از بیت‌کوین، از کامپیوترهایش در دوره‌ای سالیانه و حداقل از بخشی از روزنه‌هایی در نرم افزار بیت‌کوین صورت گرفته. برنامه‌نویس‌های بیت‌کوین مخالف ادعای گاکس هستند که نرم افزارشان روزنه امنیتی در خود داشته. در این میان، برخلاف بخشی از هیئت موسس بودن در بیت‌کوین که طرفدار ارز مجازی هستند، گاکس چند روز بعد تغییراتی در مدیران خودش ایجاد کرد. تمام این وقایع، ارز بیت‌کوین را نسبت به بقیه ارزها دچار اُفت ارزش محسوسی کرد.

 

 

 

همچنان باید دید پیامدهای این آشفتگی بر سرمایه‌گذاران آمریکایی بیت‌کوین چه خواهند بود، که برای بیت‌کوین در بازار مبادلات ارزی نیویورک فعالیت دارند (فقط شرکت‌ها و موسسه‌های بزرگ می‌توانند در بازار حضور داشته باشند). ایده‌‌ای دیگر مطرح است: هولدینگ‌های بازارثانویه برای ترغیب بانک‌های بزرگ به سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین، چیزی که دقیقاً بیش از همه تا این زمان از آن دوری می‌کردند چون این ارز نوسان دارد. از همین روی، مجله‌ی سانتیفیک آمریکن، از جِف گارزیک (Jeff Garzik) یکی از برنامه نویسان ارشد بیت‌کوین و مهندس نرم افزار در بیت‌پی (Bitpay) خواست تا به اثرهای احتمالی این رویدادهای اخیر بر ارز مجازی بپردازد.

 

مصرف برق به نسبت مصرف برق برای بیت کوین. نارنجی کمتر از مصرف بیت کوین و خاکستری بیشتر


بخش دوم


 منبع:

Scientific American

باج افزار 

Primery Market-WIKI (بازار اولیه)

Secondary Market- WIKI (بازار ثانویه)

 

1396/3/13لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تاییدانصراف
 زنگ تفريح‌ها

 
 المپياد كامپيوتر

 

     

 

 

صفحه‌ي اصلي

     

 

راهنماي سايت

     

 

 

آموزش

     

 

بانك سوال

     

 

 

مسابقه

     

 

 

زنگ تفريح

     

 

 

مصاحبه و گزارش

     

 

 

معرفي كتاب

     

 

 

مشاوره

     

 

 

پرسش‌و‌پاسخ‌علمي

     

 

اخبار

 

فعاليت‌هاي علمي

 بازديدها
كاربران غيرعضو آنلاينكاربران غيرعضو آنلاين:  1043
 كاربران عضو آنلاين:  0
  کل كاربران آنلاين:  1043