متن كامل خبر
انتخاب رشتۀ دانش‌آموزان باید مبتنی بر آگاهی و علایق فردی باشد

تاريخ خبر : 29/1/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 263

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش‌وپرورش گفت: انتخاب رشتۀ دانش‌آموزان باید مبتنی بر آگاهی، توانایی‌ها، استعدادها و علایق فردی باشد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش به نقل از شهرستان‌های استان تهران، علی زرافشان در جمع اعضای ستاد اجرایی هدایت تحصیلی مناطق 21 گانه شهرستان‌های استان تهران در اردوگاه شهید منتظری شهریار با اشاره به این‌که هدایت تحصیلی بعد از یک دورۀ طولانی مجدداً به دورۀ اول متوسطه بازگشت، اظهار کرد: مسائل درون‌سازمانی و برون‌سازمانی بسیاری در امر هدایت تحصیلی نقش داشته‌اند که بعضاً چالش‌هایی را در این راه به وجود می‌آوردند که نیازمند برنامه‌ریزی و تدبیر بود.
 
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش‌وپرورش با بیان این‌که هدایت تحصیلی در سال گذشته با چالش‌هایی روبرو شد، تصریح کرد: باید جوانان را به کارآفرینی تشویق کرد و با کسب مهارت و دانش در کنار یکدیگر، چرخ تولید و اشتغال را در جامعه به حرکت درآورد.
 
وی با تأکید بر این‌که انتخاب آزادانه و آگاهانه دانش‌آموز باید محور توجه مسئولین قرار گیرد، تأکید کرد: انتخاب رشتۀ دانش‌آموزان باید مبتنی بر آگاهی و کسب توانایی‌ها، استعدادها و علایق خود فرد باشد.
 
زرافشان کسب اطلاع از مشاغل متعدد و مختلفی را که در جامعه وجود دارد و همچنین آشنا کردن دانش‌آموزان با حرفه‌های مختلف را از ضروریات پیش روی دانش‌آموزان دانست و یادآور شد: معمولاً انتخاب رشته توسط اولیای دانش‌آموزان بدون توجه به مهارت‌ها و نظرات آنان صورت می‌گیرد و متأسفانه این امر بدون توجه به علایق دانش‌آموز، آسیب‌هایی را به همراه خواهد داشت.


     منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

بازگشت