متن كامل خبر
برگزاری مرحله سوم مسابقات کتاب‌خوانی در سراسر کشور

تاريخ خبر : 30/1/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 104

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش از برگزاری مرحله سوم (استانی) مسابقات کتاب‌خوانی دانش‌آموزان ساعت ۱۱ چهارشنبه ۳۰ فروردین‌ماه به‌صورت هماهنگ در سراسر کشور خبر داد.

مهدی علی اکبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش‌وپرورش پانا اظهار داشت: دانش‌آموزان راه‌یافته در این مرحله در یک فرآیند تکمیلی در مرحله اول (مدرسه) یک کتاب، مرحله دوم (منطقه) ۲ کتاب و اکنون در مرحله سوم (استانی) ۳ کتاب را مطالعه کرده‌اند.
 
مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: برگزیدگان این آزمون به مرحله نهایی (کشوری) راه خواهند یافت که در این مرحله پس از مطالعه ۴ کتاب با انتخاب خود در جلسات نقد و بررسی کتاب پژوهانه شرکت می‌کنند که با حضور اساتید مربوطه از دانسته‌ها و خوانده‌های خود دفاع می‌کنند.
 
وی تصریح کرد: بدین ترتیب هر دانش‌آموز راه‌یافته به مرحله کشوری مجموعاً ۱۰ کتاب را مطالعه کرده، آزمون می‌دهد و به نقد و بررسی آن‌ها می‌پردازد.
 
علی اکبرزاده ادامه داد: علاوه بر این دانش‌آموزان راه‌یافته به مرحله کشوری در حین کارگاه کتاب پژوهی با بیش از ۲۴۰ کتاب آشنا می‌شوند که این موضوع به علاقه آن‌ها به کتاب و مطالعه، تقویت تفکر انتقادی و قدرت تحلیل کتاب‌شناسی کمک می‌کند.
 
وی خاطرنشان کرد: همچنین در مراحل مختلف مسابقات کتاب‌خوانی دانش‌آموزان ده‌ها هزار جلد کتاب مناسب از ابتدای سال تحصیلی به دست گروه هدف رسیده است.


     منبع خبر : پانا

بازگشت