متن كامل خبر
ابلاغ دستورالعمل سنجش نوآموزان از ابتدای خرداد

تاريخ خبر : 30/1/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 132

رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی از ابلاغ دستورالعمل سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان خبر داد و گفت: طرح سنجش هم‌زمان با آغاز ثبت‌نام دانش آموزان از ابتدای خرداد ما آغاز می‌شود.

مجید قدمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در ابتدا خانواده‌ها به مدرسه‌ای که فرزندشان را می‌خواهند در آن ثبت‌نام کنند مراجعه می‌کنند، گفت: از طریق مدرسه نوآموز به پایگاه‌های سنجش معرفی و ارجاع می‌شود.
 
رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی با بیان اینکه در پایگاه‌ها امر سنجش بینایی، شنوایی و تحصیلی انجام می‌شود، گفت: پزشک مستقر در پایگاه به چکاب نوآموز می‌پردازد و در صورت تأیید سلامت برگه معرفی‌نامه برای مدرسه صادر خواهد شد و امر ثبت‌نام در مدرسه صورت می‌پذیرد.
 
قدمی ادامه داد: اگر نوآموزی دچار اختلالاتی باشد به پایگاه‌های تخصصی ارجاع می‌شود تا یک‌بار دیگر تست‌های سنجش بر روی او انجام شود. پس از آن تصمیم می‌گیرند نوآموز به مدرسه عادی برود یا در مدارس استثنایی مشغول به تحصیل شود، البته طرح تلفیقی فراگیر رشد خوبی پیدا کرده و ما دانش آموزان نابینا یا دارای مشکلات جسمی حرکتی را به مدارس عادی فراگیر می‌فرستیم، اما دانش‌آموزانی که دارای بهره هوشی ۵۰ تا ۷۰ هستند به مدارس استثنایی معرفی می‌شوند.
 
قدمی ادامه داد: همه شرایط سنجش همانند سال گذشته است اما هزینه ارزشیابی و سنجش ۲۰ هزار تومان خواهد بود که این هزینه مربوط به خود پایگاه‌ها است سنجش برای مناطق محروم و دانش آموزان عشایری رایگان خواهند بود و پیش‌بینی می‌کنیم امسال ۱۰۰۰ پایگاه سنجش پذیرای نوآموزان باشند.


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت