متن كامل خبر
ضوابط نقل‌وانتقال فرهنگیان ابلاغ شد

تاريخ خبر : 27/2/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 98

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش ضوابط نقل‌وانتقال فرهنگیان را ابلاغ کرد.

به گزارش ایسنا، در بخشنامه صادره معاون وزیر آموزش‌وپرورش آمده است: «پیرو بخشنامه ۲۵ اسفند ۹۵ و همچنین در راستای اجرای سیاست عدم تمرکز و تسریع و تسهیل در امور جاری، کیفیت‌بخشی به امر سازمان‌دهی و استفاده بهینه از نیروی انسانی موجود و به‌منظور اجرایی کردن امور تفویض شده در بخشنامه فوق به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها، انتظار می‌رود مدیران کل با رعایت ضوابط و مقررات مربوط و تراز نیروی انسانی در رشته-جنسیت، سقف اعتبار تخصیص‌یافته و با امکان نظر ویژه در جهت افزایش بهره‌وری تدابیر لازم را اتخاذ کنند.
 
بدیهی است که با توجه به تفویض اختیار، مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه و پاسخگویی با مدیران کل استانی خواهد بود.
 
در ادامه این بخشنامه شرایط مأموریت کارکنان از آموزش‌وپرورش به سایر دستگاه‌ها و بالعکس، نقل‌وانتقال نیروی انسانی از آموزش‌وپرورش به سایر دستگاه‌ها و نقل‌وانتقال درون‌سازمانی قید شده است.
 
در ضوابط نقل‌وانتقال نیروی انسانی از آموزش‌وپرورش به سایر دستگاه‌ها و بالعکس آمده است:
 
- انتقال افراد به آموزش‌وپرورش در صورتی امکان‌پذیر است که متقاضی حداکثر دارای ۱۰ سال سابقه و ۳۵ سال سن باشد.
 
-متقاضیان اشتغال در طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان، پس از پذیرش در مصاحبه تخصصی گروه‌های آموزشی دوره تحصیلی ذی‌ربط استان به‌کارگیری می‌شوند.
 
-انتقال افرادی که دارای پرونده تخلفاتی در مراجع ذی‌ربط باشند پس از خاتمه رسیدگی و اعمال مجازات تعیین‌شده قابل بررسی خواهد بود.
 
-انتقال کارکنان به وزارت متبوع با رعایت شرایط احراز طرح طبقه‌بندی مشاغل و مفاد بخشنامه ۱۷ شهریور ۹۴ و سایر ضوابط و مقررات و اخذ تعهد پنج سال خدمت در منطقه تعیین‌شده و پس از تائید هسته گزینش جهت پست‌های اداری و آموزش با اولویت مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته بلامانع است.
 
همچنین در ضوابط نقل‌وانتقال درون‌سازمانی آمده است:
 
-نقل‌وانتقال نیروهای رسمی، آزمایشی و پیمانی و قراردادی به‌صورت موقت یک‌ساله و دائم قابل انجام است.
 
-رعایت عدم نیاز مبدأ و مقصد (مبتنی بر داده‌های سامانه نیروی انسانی و تراز نیرو به نحوی که در منطقه مبدأ در گروه/جنس متقاضی، هیچ حق‌التدریسی پرداخت نشود و در منطقه مقصد در گروه/جنس، متقاضی هیچ حق‌التدریسی پرداخت نشود و در منطقه مقصد در گروه/جنس، متقاضی هیچ کسری ساعت موظفی نباشد) الزامی خواهد بود.
 
- نداشتن تعهد خاص منطقه‌ای جهت متقاضیان انتقال دائم رعایت شود و فرآیند نقل‌وانتقالات دائم و موقت طوری برنامه‌ریزی شود که تا پایان مرداد انجام شود».


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت