متن كامل خبر
پیام تسلیت وزیر آموزش‌وپرورش در پی درگذشت مریم میرزاخانی

تاريخ خبر : 25/4/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 74

وزیر آموزش‌وپرورش در پی درگذشت مرحومه مریم میرزاخانی، نابغه نامدار ریاضی جهان، پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در متن پیام دکتر فخرالدین دانش آشتیانی آمده است:
 
«انالله و اناالیه راجعون»
 
درگذشت نابغه جوان ایرانی و استاد ریاضی مرحومه مریم میرزاخانی، نه فقط ایران و ایرانیان را متألم کرد که جامعه علمی جهان را به سوگ نشاند.
 
خبر درگذشت نخبه ریاضی ایران و جهان، بانو مرحومه مریم میرزاخانی که یک افتخار ملی بود، جهانی را در حیرت و اندوه فرو برد. بی‌شک جبران ضایعه فقدان شخصیت‌های علمی نخبه بسیار سنگین و گاه غیرممکن است.
 
بانو میرزاخانی، ستاره‌ای بود که ظاهراً در سپهر دنیا رو در نقاب خاک کرد اما دستاوردها، تلاش‌ها و نبوغ او تا هماره تاریخ جاودان و ماندگار خواهد بود.
 
مریم میرزاخانی با عمر کوتاهی که داشت، جهان را از دریای نبوغش سیراب ساخت و این معنای انسان مفید و مؤثر بودن است که موجب شد، مثل همیشه نام ایران و ایرانی زنده نگاه داشته شود.
 
این نادره دوران از پرورش‌یافتگان دبیرستان فرزانگان تهران و دانشگاه صنعتی شریف با نبوغ ذاتی و تلاش‌های علمی خستگی‌ناپذیر خود موفق شد، نشان جهانی فیلدز را از آن خود سازد.
 
اینجانب به نمایندگی از جامعه علمی و فرهنگی کشور و دانش آموزان عزیز این غم بزرگ و ضایعه جبران‌ناپذیر را به ایران و ایرانی به‌ویژه خانواده معزای این بانوی افتخارآفرین تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای آن مرحومه، غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌نمایم.


     منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

بازگشت