متن كامل خبر
آغاز جشنواره فرهنگی-هنری دانش‌آموزان کشور از اول مردادماه

تاريخ خبر : 26/4/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 47

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش‌وپرورش گفت: خراسان رضوی طی یکم الی پانزدهم مردادماه، میزبان ۱۸۰۰ دانش‌آموز برگزیده سی و پنجمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزان سراسر کشور است.

به گزارش گروه آموزش‌وپرورش خبرگزاری فارس، مهدی علی اکبرزاده مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش‌وپرورش در جلسه ستاد اجرایی سی و پنجمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزی کشور در مشهد، افزود: با توجه به انتخاب مشهد به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ میلادی، مرحله کشوری بزرگ‌ترین فستیوال فرهنگی و هنری دانش‌آموزی در این شهر برگزار خواهد شد.
 
وی ادامه داد: برگزیدگان این جشنواره در بخش‌های هنرهای آوایی، ادبی و پژوهشی، رسانه و فضای مجازی، هنرهای دستی و تجسمی و هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه، طی روزهای یکم تا پانزدهم مرداد در اردوگاه کشوری شهید رجایی نیشابور به رقابت خواهند پرداخت.
 
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش‌وپرورش اضافه کرد: ما به دنبال برگزاری صرف یک جشنواره نیستیم؛ بلکه به دنبال تربیت هنرمندان آینده کشور با رویکرد تقویت باورهای دینی و ملی و ارزش‌های اسلامی و انسانی هستیم.
 
 علی ‌اکبرزاده خاطرنشان کرد: آثار فاخر دانش‌آموزان این جشنواره، در قالب ۹ عنوان کتاب و نیز نشریات ضمیمه ماهنامه تربیت، منتشر خواهد شد.
 
وی از حضور بیش از ۳۰۰ نفر به‌عنوان داور و عوامل اجرایی خبر داد و گفت: ۲۰ کارگاه آموزشی نیز در کنار مسابقات برگزار خواهد شد.
 
در این جلسه همچنین علیرضا کاظمی مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی با اشاره به برگزاری سالانه بیش از ۵۰ همایش و جشنواره ملی در مشهد، گفت: طی تابستان امسال این استان، میزبان برگزاری بیش از ۲۰ برنامه مهم ملی است.
 
وی میزبانی از دانش‌آموزان برگزیده کشوری را در جوار مضجع نورانی امام رضا (ع) نعمتی برشمرد و افزود: در مرحله استانی این مسابقات، ما میزبان ۱۰ هزار دانش‌آموز هنرمند بودیم که این رقم، نشان از استعداد و فعالیت هنری استان است.
 
در این جلسه، مسئولان کمیته‌های برگزاری به ارائه گزارشی از فعالیت‌های خود پرداختند و در پایان، پوستر سی و پنجمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزان سراسر کشور رونمایی شد.


     منبع خبر : فارس

بازگشت