متن كامل خبر
اجرای طرح الکترونیکی تصحیح اوراق امتحانات نهایی از شهریورماه

تاريخ خبر : 26/4/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 75

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش از اجرای آزمایشی طرح الکترونیکی تصحیح اوراق امتحانات نهایی از شهریورماه ۹۶، خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، عبدالرسول عمادی گفت: اوراق یکی از دروس امتحانات نهایی در شهریورماه به صورت آزمایشی پس از اسکن از طریق سامانه الکترونیکی تصحیح اوراق، در اختیار مصححین قرار می‌گیرد انجام ۴ مرحله تصحیح اوراق، نمره نهایی آزمون ثبت می‌شود.
 
وی افزود: با تمرکز مصححان بر روی هر سؤال راهنمای تصحیح ظاهر می‌شود، تصحیح انجام و نمره ثبت می‌شود، در ادامه، مصحح دیگری نیز مراحل مذکور را انجام می‌دهد، در صورتی که نمره مصحح اول با مصحح دوم اختلاف داشته باشد، مراتب توسط منشی به افراد مذکور اطلاع‌رسانی می‌شود.
 
عمادی ادامه داد: در صورتی که هر یک از مصححین نظر دیگری را بپذیرد، نمره نهایی ثبت می‌شود، اما اگر همچنان اختلاف بر سر نمره ادامه یابد، مصحح سوم ورقه امتحانی را تصحیح و نمره آن به‌عنوان نمره نهایی در سامانه الکترونیکی ثبت، بنابراین نمره هر برگ امتحانی در چهار مرحله ثبت می‌شود.
 
وی تصریح کرد: برای راه‌اندازی این سامانه، تلاش‌های زیادی انجام شده است، اما به‌منظور آسیب‌شناسی، فعلاً در یک درس امتحان نهایی شهریور به صورت آزمایشی اجرا می‌شود، در صورت موفقیت، از دی‌ماه همه اوراق امتحانی به صورت الکترونیکی تصحیح خواهند شد.
 
رئیس مرکز سنجش آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: حذف فیزیکی تصحیح اوراق از دستاوردهای اجرای این طرح است و علاوه بر امتحانات نهایی، می‌توان در تصحیح اوراق امتحانات هماهنگ استانی و امتحانات داخلی از آن استفاده کرد.
 
وی، دقت، سرعت، امنیت و کاهش هزینه را از مزایای اجرای این طرح برشمرد و اظهار کرد: اجرای این طرح نیازمند زیرساخت‌های سخت‌افزاری است که در اغلب مناطق کشور، این زیرساخت‌ها وجود دارد.


     منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

بازگشت