متن كامل خبر
افتتاح مرکز کنترل سفرهای دانش‌آموزی در هفته آینده

تاريخ خبر : 18/7/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 111

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: هفته‌ آینده مرکزی برای کنترل سفرهای دانش‌آموزی افتتاح خواهد شد و مقررات لازم را در سفرهای دانش‌آموزان، آموزش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار آموزش‌وپرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش‌وپرورش در همایش ملی طلایه‌داران فرهنگ ترافیک که در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد، با تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین وظایف و مأموریت‌های وزارت آموزش‌وپرورش، تقویت مهارت‌هایی است که در زندگی فردی و اجتماعی دانش‌آموزان مؤثر است.
 
وی افزود: مهارت‌آموزی از وظایف اصلی وزارت آموزش‌وپرورش است و یکی از این مهارت‌های مورد نیاز دانش‌آموزان، مهارت حفاظت از خود در برابر تهدیدها و خطرات است.
 
بطحایی ادامه داد: دانش‌آموزان باید بیاموزند که چگونه از خود محافظت کنند و بتوانند خود را از خطرات دور نگه‌دارند تا میزان سوانح کاهش یابد.
 
وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به توسعه سفرهای شهری و میان شهری گفت: در نظر گرفتن ملاحظات، رعایت مسائل ایمنی و نقش انسانی در کاهش تلفات بین‌شهری بسیار مهم است.
 
وی اضافه کرد: آن چیزی که خطرات را کاهش می‌دهد، آموزش نیروی انسانی و تقویت مهارت‌هاست و آموزش مستمر دانش‌آموزان و ترویج مهارت‌ها به کاهش مشکلات رانندگی کمک می‌کند.
 
بطحایی با بیان اینکه نرخ تصادفات برازنده جامعه ما نیست، عنوان کرد: اگر بخواهیم این نرخ کاهش یابد، راه‌حل آن توسعه طرح همیار پلیس در آموزش‌وپرورش است.
 
وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: اگر این آموزش‌ها به‌صورت اثربخش صورت بگیرد می‌توانیم تا ۵۰ درصد سوانح را کاهش دهیم.
 
وی بیان داشت: بسترهای لازم را برای سرعت بخشیدن به آموزش‌ها فراهم کردیم تا در زمان رسمی آموزش باشد و از حاشیه به متن بیاید.
 
بطحایی گفت: یک شبکه تعاملی اختصاصی در آموزش‌وپرورش هفته آینده آغاز به کار خواهد کرد که در بستر اینترنت و اینترانت برای دانش‌آموزان، اولیا و مربیان به‌صورت مستمر در طول سال تحصیلی از طریق متخصصان، آموزش‌های لازم را ارائه خواهد داد.
 
وی افزود: مرکزی برای کنترل سفرهای دانش‌آموزی هم هفته آینده افتتاح خواهد شد و مقررات لازم را در سفرهای دانش‌آموزی آموزش می‌دهد و اگر ملاحظات ایمنی در سفرهای دانش‌آموزی رعایت نشود بلافاصله سفر را متوقف خواهیم کرد که این مرکز ۲۴ ساعته در حوزه ستادی تهران فعال خواهد بود.
 
وزیر آموزش‌وپرورش گفت: بدون مشارکت همه‌جانبه دستگاه‌های ذی‌ربط این تلاش‌ها نمی‌تواند مؤثر واقع شود و این یک مأموریت ملی برای همه دستگاه‌هاست.
 
بطحایی بیان داشت: همه باید به‌صورت مستمر فعالیت کنیم تا نرخ تصادفات و سوانح را کاهش دهیم.
 
وزیر آموزش‌وپرورش از راه‌اندازی طرح همیار پلیس و تلاش مجدانه پلیس در تقویت آن تشکر کرد.


     منبع خبر : فارس

بازگشت