متن كامل خبر
پیام وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی

تاريخ خبر : 21/8/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 205

در پیام وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی آمده است: «کتاب» خشتِ بنای تمدن‌های بزرگ جهان است. حتی گذر زمان و رشد رسانه‌های مجازی، با تمام جاذبه‌ای که دارند، نتوانسته است کتاب را از رونق بیندازد.

به گزارش گروه آموزش‌وپرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی پیامی صادر کرد.
 
در این پیام خطاب به معلمان، دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها آمده است: بار دیگر هفته‌ کتاب و کتاب‌خوانی فرا رسیده است و برای ما مسلمانان چه افتخاری بالاتر از اینکه معجزه دین مبین اسلام «کتاب مقدس قرآن» و نخستین کلام خداوند حکیم با پیامبر واپسین، دعوت به «خواندن» است و این والاترین سرمشقی است که ما را به سوی کتاب و کتاب‌خوانی فرامی‌خواند.
 
بی‌گمان یکی از اهداف نظام آموزش‌وپرورش، گسترش آموخته‌های دانش‌آموزان و افق فکری آنان است، در راه این هدف هیچ ابزار آموزشی دیگری را سراغ نداریم که بتواند جانشین کتاب شود و هیچ مکانی نیز جانشین کتابخانه‌ نخواهد شد.
 
در ادامه این پیام آمده است: قطعاً می‌دانیم که شکوفایی اذهان دانش‌آموزان در برخورد با کتاب شکل می‌گیرد؛ نقش خانواده در این مسیر بسیار مهم است و از «گهواره» آغاز می‌شود. مثلث «کتاب، دانش‌آموز و معلم» هم باید همواره پویا و فعال باشد تا کودک و نوجوان را از ضررهای دنیای دیجیتال دور کند و آرامش را به او هدیه دهد.
 
از سوی دیگر توسعه علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جوامع در گروی خواندن کتاب است و بی‌دلیل نیست که یکی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه در جهان امروز، میزان سرانه مطالعه است. کتاب، تنها، یک شیءِ کوچکِ کاغذی نیست، بلکه خشتِ بنای تمدن‌های بزرگ جهان است. حتی گذر زمان و رشد رسانه‌های مجازی، با تمام جاذبه‌ای که دارند، نتوانسته است کتاب را از رونق بیندازد.
 
در این فرصت ارزنده ضمن تشکر از زحمات دست‌اندرکاران محترم، هفته‌ کتاب و کتاب‌خوانی را گرامی می‌دارم و امیدوارم با شعار زیبای «کتاب، بهترین هم‌نشین انسان» بتوانیم پیوند عمیق‌تر با کتاب برقرار کنیم.


     منبع خبر : فارس

بازگشت