متن كامل خبر
پیام وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت روز جهانی معلولین

تاريخ خبر : 13/9/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 97

وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولین پیامی صادر کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، متن پیام سید محمد بطحایی به شرح زیر است:
 
باسمه‌تعالی
 
فرارسیدن 12 آذر روز جهانی معلولین را به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه و خانواده محترمشان تبریک عرض می‌نمایم.
 
تفاوت‌های فردی از واقعیات و زیبایی‌های خلقت بوده و نهاد آموزش‌وپرورش به‌عنوان یک نهاد اجتماعی برای تحقق عدالت آموزشی باید نسبت به این واقعیت هستی حساس باشد. نهادی که میزبان بیش از 13 میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور است به خوبی واقف است که برخی از مخاطبان از شرایط جسمی و روانی خاص برخوردار هستند و برای ارائه خدمات مطلوب آموزشی و پرورشی باید عوامل مؤثر بر آموزش ایشان ازجمله تربیت‌معلم، برنامه درسی، فضای آموزشی و ... تغییراتی ایجاد نمود.
 
خوشبختانه در نهاد آموزش‌وپرورش کشورمان به دلیل حساسیت این موضوع تشکیلاتی بنام سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی تشکیل گردیده تا فرصت‌های برابر آموزشی و فرهنگی را برای این عزیزان فراهم نماید.
 
در سال‌های اخیر با حمایت‌های دولت تدبیر و امید زمینه رشد و تعالی آموزش‌وپرورش دانش‌آموزان با نیازهای ویژه بیش از پیش فراهم گردیده به شکلی در حوزه توسعه فضاهای آموزشی، ارائه خدمات حمایتی، توسعه فعالیت‌های فرهنگی و ارائه خدمات با کیفیت آموزشی موفقیت‌های بزرگی حاصل شده است.
 
 همچنین تأکید بر رویکرد آموزش تلفیقی و فراگیر عزم جدی در کاهش مشکلات ایاب و ذهاب معلولین و ارتقاء آگاهی والدین در خصوص روش‌های تربیت دانش‌آموزان با نیازهای ویژه از برنامه‌های اساسی سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی بوده که رضایت والدین و مربیان را به دنبال داشته است.
 
بی‌شک در این موفقیت‌های بزرگ معلمان و خانواده‌های دانش‌آموزان با نیازهای ویژه سهم بسزایی دارند که بدین‌وسیله از زحمات ایشان تشکر و قدردانی می‌گردد.
 
اینک در راستای شعار روز جهانی معلولین مبنی بر «حرکت به سوی جامعه پایدار و انعطاف‌پذیر برای همه» امید است تمامی سازمان‌های مرتبط با حوزه معلولین با هماهنگی یکدیگر در خصوص اهتمام به ارائه خدمات فرهنگی به این بخش از جامعه سعی وافر مبذول داشته تا زمینه تحقق عدالت اجتماعی در جامعه اسلامی بیش‌ازپیش فراهم گردد.


     منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

بازگشت