متن كامل خبر
افتتاح «استودیو الفبا» در آموزش‌وپرورش

تاريخ خبر : 14/9/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 96

با حضور وزیر آموزش‌وپرورش در مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی، از «استودیو الفبا» و پرتال جدید وزارت آموزش‌وپرورش رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، این استودیو که توسط مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی طراحی، ساخته و آماده شده است، از این پس میزبان نشست‌ها و گفتگوهای علمی و فرهنگی مرتبط با تعلیم و تربیت خواهد بود و از معلمان، دانش آموزان، صاحب‌نظران و کارشناسان دعوت خواهد شد تا مسائل و موضوعات مرتبط با آموزش‌وپرورش را در قالب گفتگوهای رو در رو و مستقیم مطرح کنند.
 
استودیو الفبا همچنین فضایی خواهد بود که در آن، مواضع رسمی آموزش‌وپرورش از زبان مسئولان این نهاد به اطلاع رسانه‌ها و افکار عمومی خواهد رسید و مدیران ارشد و سیاست‌گذاران آموزش‌وپرورش با حضور در این مکان، به پرسش‌های مطرح در فضای جامعه پاسخ می‌گویند که این خود گامی مهم در نهادینه کردن فرهنگ پاسخگویی سریع و دقیق به افکار عمومی محسوب می‌شود.
 
سید محمد بطحایی در مراسم رونمایی از این استودیو در سخنانی به ضرورت تعامل هرچه بیشتر آموزش‌وپرورش با رسانه‌ها و افکار عمومی اشاره و اظهار امیدواری کرد که این استودیو و مجموعه برنامه‌های مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی بتواند آموزش‌وپرورش را به ا ین هدف مهم نزدیک‌تر کند.
 
لازم به ذکر است افتتاح این استودیو با دو گفتگوی صمیمی صورت گرفت. در یکی از این گفتگوها دو دانش‌آموز دختر و پسر از دغدغه‌ها و نگرانی‌های همکلاسی‌های خود با وزیر آموزش‌وپرورش سخن گفتند و پرسش‌هایی را با وی در میان گذاشتند.
 
وزیر آموزش‌وپرورش در پاسخ به پرسش این دانش آموزان در ارتباط با کسالت‌آور بودن برنامه‌های درسی، به لزوم تغییر محتوا و روش‌ها اشاره کرد و شادابی، مهارت محوری و خلاقیت را از لوازم ضروری تغییر شرایط فعلی عنوان نمود و یکی از موانع این کار را تنگناهای مختلف ازجمله محدودیت در فضای مدارس و سازگار نبودن آن با شیوه‌های نوین تدریس و مدرسه داری دانست.
 
در گفتگوی دیگری، خانم فتحی، معلم مقطع ابتدایی شهر تهران به گفتگو با وزیر آموزش‌وپرورش و بیان دیدگاه‌های خود پرداخت.
 
همچنین در این مراسم از پوسته جدید پورتال وزارت آموزش‌وپرورش رونمایی شد. این پوسته با قابلیت‌های جدیدی طراحی شده و سازگار با دستگاه‌های مختلف اعم از گوشی، تبلت و غیره است و در طراحی آن به ادارات استانی، معاونت‌ها و سازمان‌های ستادی اختیارات بیشتری برای بارگذاری و انتشار اخبار واگذار شده است.


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت