متن كامل خبر
تصحیح یک خبر درباره تغییر نام وزارت آموزش‌وپرورش

تاريخ خبر : 20/10/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 227

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش، درباره تغییر نام وزارت آموزش‌وپرورش توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش به نقل از روزنامه همشهری، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش در گفت‌وگو با همشهری درباره موضوع تغییر نام "وزارت آموزش‌وپرورش" به "وزارت تربیت رسمی و عمومی" تصریح کرد: هرگز بحث تغییر نام وزارت آموزش‌وپرورش را مطرح نکرده‌ام و چنین چیزی نیست.
 
علیرضا کاظمی توضیح داد: در یک نشست کاری گفتم، رویکردهای آموزش‌وپرورش باید فرهنگی- تربیتی باشند. بر اساس مبانی نظری سند تحول بنیادین قرار است تغییر رویکردهایی در آموزش‌وپرورش رخ دهد، مگر در اختیار من است که بتوانم نام وزارت آموزش‌وپرورش را تغییر دهم.
 
وی گفت: در مبانی نظری سند تحول بنیادین، رویکردها و چرخش‌های تحول‌آفرین در آموزش‌وپرورش مطرح شده است که یکی از مهم‌ترین چرخش‌های تحول‌آفرین، تغییر رویکرد وزارت آموزش‌وپرورش از یک نهاد صرفاً آموزشی به یک نهاد با رویکرد فرهنگی و تربیتی است.
 
معاون فرهنگی و تربیتی وزیر آموزش‌وپرورش تأکید کرد: ما می‌خواهیم بگوییم که تمام رویکردها در همه حوزه‌ها باید تربیتی باشد، با توجه به اهمیت موضوع، اشاره من به همین رویکردهای تربیتی در فضای آموزش‌وپرورش بود.


     منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

بازگشت