متن كامل خبر
راه‌اندازی سامانه «شهریه» مدارس غیرانتفاعی از ۲۵ بهمن‌ماه

تاريخ خبر : 25/11/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 117

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی آموزش‌وپرورش، گفت: سازمان مدارس و مراکز غیردولتی از حذف آزمون ورودی پایه هفتم استقبال می‌کند.

به گزارش ایسنا، مجتبی زینی وند در بیست و دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی مدارس و مراکز غیردولتی که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، از راه‌اندازی سامانه شهریه از ۲۵ بهمن ۹۶ خبر داد و افزود: در این سامانه به شکلی برنامه‌ریزی شده است که کلیه مراحل تعیین و اخذ شهریه، الکترونیکی انجام می‌شود و هیچ‌گونه قرارداد دستی بین اولیاء و مدرسه منعقد نمی‌شود.
 
زینی وند از راه‌اندازی ۵ سامانه الکترونیکی در سازمان مدارس و مراکز غیردولتی خبر داد و تصریح کرد: سامانه نظارت بر شهریه در مدارس غیردولتی، سامانه رسیدگی به شکایات، سامانه خرید خدمات آموزشی و سامانه صدور مجوز الکترونیکی ازجمله سامانه‌هایی هستند که در این سازمان فعال شده‌اند.
 
وی ادامه داد: سازمان مدارس و مراکز غیردولتی از حذف آزمون در پایه ششم ابتدایی برای ورود به مدارس غیردولتی استقبال می‌کند و آن را گامی مثبت در جهت تحقق ساخت‌های تربیتی و اجرای سند تحول می‌داند.
 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی، خاطرنشان کرد: تقویت نظارت بر اخذ شهریه در مدارس غیردولتی و همچنین هدفمند کردن بازرسی‌ها ازجمله مواردی است که در دستور کار این سازمان قرار دارد.
 
در این جلسه میرزاده عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی بر بومی گزینی در مدارس غیردولتی تأکید کرد.


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت